Klondike

  • EAN: 8595557506546
  • Výrobce: Piatnik
Tém hry
Výrobcovia hry
Piatnik
Veková kategória
8 až 12
Obtiažnosť
Mierny
Miera nehôd
Stredná
Komunikácia
Stredná
Stratégia
Stredná

KLONDIKE 1896    

Zlatá horúčka zlákala veľa dobrodruhov a hľadačov pokladu. Teraz sa objavili náleziská na Aljaške, priamo teda na Klondiku. Keďže vidina ľahko získaného zlata je lákavá pre všetkých, tak aj vy vyrážate na cestu v snahe stať sa váženým a bohatým. Ako veľmi túžite po zlate? Dokážete sa vysporiadať s veľkou konkurenciou a nazbierať pre seba najviac zlata?    

Hra Klondike je určená pre 2 až 4 hráčov s odporúčaným vekom od 8 rokov. Obsahuje 2 verzie hry, ktoré využijú ako skúsenejší hráči, tak aj úplní začiatočníci. Hra prebieha na šestnástich štvorcových doskách s ilustráciami krajiny na Klondiku. Hráči stavia cesty v podobe dielikov s geometrickými útvarmi. Rubíny slúži ako platidlo, vďaka ktorým je možné získať tie najlepšie cesty a v druhej verzii tiež karty s postavami.    

Hráči si na začiatku hry postaví svoju kocku na začiatok počítadla bodov a vezmú si mešec a tri rubíny. Štyri dosky hracieho plánu sa zostaví a pripraví sa ponuka ciest. Do šiestich radov sa umiestni toľko dielikov, koľko je zlatokopov. Žiadny dielik sa pritom nesmie opakovať. Počas hry sa cesty musia dotknúť horného aj spodného okraja dosky. Takto je hra pripravená a môže sa začať.    

Dieliky na cesty sa získajú pomocou dražby. Na požadovaný dielik sa umiestni malá kocka, prípadne sa pridajú aj rubíny. Ostatní hráči môžu túto ponuku prebiť alebo si vybrať iný dielik. Potom, čo sú dieliky rozdelené, je hráčovi umiestni na svoju hraciu dosku tak, aby sa dotýkali aspoň zhora. Ak sú cestou prikryté niektoré okruhliaky a rubíny, hráč si ich necháva a posúva sa na bodovacej doske. Akonáhle sa dieliky rozoberú, opäť sa vytvorí nová ponuka. Takto hra pokračuje, kým niektorý z hráčov nedôjde na koniec plánu. V túto chvíľu sa spočítajú body a určí sa víťaz.    

Vo zložitejšie verziu možno dieliky poskladať do štvorca, pričom sa stále musí dotknúť oboch strán hracej dosky. Hráči dostanú na začiatku daný počet dielikov cesty a vždy po otočení karty sa zadaním, musí dielik umiestniť tak, aby nazbieral presne daný počet rubínl a zlata.    

Hra Klondike je pomerne nenáročná a výborne si ju zahrajú aj menej skúsení hráči. Víťazstvo záleží len na dobrej taktike a správne naplánované ceste. Pôvodný česká hra Klondike využíva dražobného systému aj ponúka viac variantov hry. Hra Klondike je jednoduchá rodinná hra, pri ktorej užijete plánovacie schopnosti a veľmi mieru stratégie.

  • Jazyky (cs/sk/en/...): Čeština
  • Délka hraní: 1 hod.
  • Věk (od): 8
  • Věk (do): 99
  • Počet hráčů: 2-4