Cestovné Hra - Hello Kitty

  • EAN: 8595557507017
  • Výrobce: Bonaparte
Výrobcovia hry
Bonaparte
Veková kategória
4 až 7
Obtiažnosť
Jednoduchý
Miera nehôd
Veľký
Komunikácia
Mierny
Stratégia
Nikto

O hre:    

S Hello Kitty teraz môžete byť stále! Vďaka malej cestovné hre, ktorá sa zmestí do každého batôžku, si ju môžete brať aj na cesty. Zahrajte si s Kittinka Človeče nehnevaj sa, alebo ju pomôžte nájsť cestu z bludiska. Kto nájde východ ako prvý a kto zostane v bludisku navždy uväznený?    

& nbsp;    

Ako sa Hello Kitty cesovní hra hrá:    

Prvá variantom hry je klasické Človeče nehnevaj sa, ktorému môžeme hovoriť aj mačičku nehnevaj sa. Každý hráč dostane 4 figúrky vo farbe, ktorú má rád a umiestni si ich na štvoricu rovnako farebných políčok predstavujúce východzí domček. Hráči sa striedajú a hádže kockou. Hráč, ktorý nemá nasadenú figúrku, smie hádzať 3x. Nasadiť môže vždy, keď mu padne šestka, potom hrá ešte raz. Hráči sa snažia obísť celý herný plán s každou svojou figúrkou a dostať ju do domčeka, ktorý je v strede herného plánu. Na jednom políčku nesmie stáť viac figúrok, ako jedna. Hráč, ktorý pôjde na obsadené políčko, vystrčí figúrku, ktorá tam stojí a vráti ju späť na začiatok do východzieho domčeka. Hráč, ktorému táto figúrka patrí, musí opäť hodiť šestku a začať znovu. Víťazom sa stane hráč, ktorý dopraví všetky svoje figúrky do domčeka ako prvý.    

Druhým variantom hry je Bludisko. Každý hráč dostane jednu figúrku, vo svojej obľúbenej farbe a umiestni si ju do stredu bludiska (stred herného plánu). V bludisku sú rôzne odbočky, ktoré možno vedú von. Každá cesta je označená nejakým číslom. To, po ktorej práve pôjdete, vám určí kocka. Hráči sa striedajú a hádže kockou. Vždy sa presunú na najbližšie políčko daného čísla. Ak nemôžete nikam ísť, stojíte a hrá ďalší hráč. Hráči sa snažia dostať na biele políčko s nápisom cieľ. To je tiež jediný a pravý východ z bludiska. Dajte si pozor nech sa nedostanete na čierne políčko s lemuříma očami, to by totiž znamenalo, že ste definitívne a navždy zablúdili v bludisku a prehrávate. Víťazom sa stane hráč, ktorý sa dostane ako prvý na políčko cieľ.

  • Języki (pl/sk/cs/...): Čeština
  • Długość gry: 15 min.
  • Wiek (z): 4
  • Wiek (to): 99
  • Liczba graczy: 2-4